Jak kupować okna? | Okna Rosiak – okna, drzwi, bramy, markizy Brzeg

Jak kupować okna?

Współczesne okna muszą zapewniać komfort i wysokie walory użytkowe oraz sprostać najsurowszym wymaganiom trwałościowym i środowiskowym. Przede wszystkim powinny być dopasowane do Państwa indywidualnych życzeń.

Dzięki olbrzymiej różnorodności systemu profili okiennych aluplast możliwe jest wykonanie praktycznie każdego okna, o każdym kształcie i w każdym budynku. Jego kształt, kolor i funkcje pozostawiamy do dyspozycji Państwa i architekta. Zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym gotowe okno aluplast jest zawsze na najwyższym poziomie.

Wielkością określającą izolacyjność cieplną jest współczynnik k. Im jest on mniejszy, tym lepsza jest izolacja cieplna. Duża głębokość zabudowy, jak i ukształtowanie profili w technice wielokomorowej) wartość k ze wzmocnieniami od 1,1–1,6 W/m2K) umożliwia dotrzymanie nawet najbardziej surowych norm o ochronie ciepła. Oszczędzacie Państwo energię, a tym samym swoje pieniądze! O dużym zaufaniu do naszych systemów okiennych świadczy fakt, że okna w wykonane z naszych profili zostały wyposażone dwie najbardziej na północ wysunięte stacje badawcze na Spitsbergenie.

Kolejną niewątpliwą korzyścią związana z wymianą okien jest podniesienie komfortu mieszkania, poprzez uzyskanie lepszych parametrówizolacyjności akustycznej.
Wielokomorowa budowa profili aluplast, specyficzny kształt i osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach oraz zastosowanie odpowiedniego pakietu szybowego gwarantują Państwu zbawienną ciszę.

Nasze dobre samopoczucie nie zależy tylko od zabezpieczenia przed klimatycznymi lub akustycznymi niedogodnościami. Nasze okna i drzwi mają chronić przed włamaniami.
Zatroszczyliśmy się o to przy opracowywaniu konstrukcji stosując:

  • Jako materiał wysokoudarowe, twarde pvc
  • Profile wielokomorowe o grubych ściankach
  • Przesunięcie osi wrębu okuciowego o 13 mm od krawędzi ramy, co daje możliwość stosowania szerszych zaczepów okuć
  • Wzmocnienia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach

Okna i drzwi nadają charakter domowi zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrz. Obok wszystkich uwarunkowań funkcjonalnych, położenie, forma i kolor tych elementów budowlanych są znaczącym środkiem kształtującym wygląd budynku. Nasza paleta profili oferuje indywidualne możliwości nadawania kształtu.

Zależnie od charakteru budowli można wybierać pomiędzy wersja skrzydła i ościeżnicy o powierzchniach leżących w jednej płaszczyźnie, a wersjami z płaszczyznami przesuniętymi względem siebie. Różnorodne szerokości powierzchni widocznych różna głębokość zabudowy (od 50 do 80 mm) oraz szeroki program profili umożliwiają dowolną stylizacje okien i wybór rozwiązań specyficznych dla danego obiektu.

W domu powinien być zapewniony stały dopływ świeżego powietrza poprzez szczeliny w oknach lub specjalne otwory nawiewne. Przenikanie powietrza przez zamknięte okna określa się współczynnikiem infiltracji powietrza „a”. Właściwy mikroklimat w pomieszczeniu daje a = 0,1 – 1. Urządzeniem umożliwiającym uzyskanie kontrolowanej wymiany powietrza jest znajdujący się w naszej ofercie nawiewnik okienny Regel-air.